Sponsorzy i partnerzy

O nas

Prowadzimy ten wózek z hokejem, twardymi piłkami, laskami i dziwnie ubranymi bramkarzami już od 3 lat. Przejęliśmy pałeczkę po odchodzącym na emeryturę zasłużonym Piotrze Buzku, który był koordynatorem sekcji hokeja na trawie nieprzerwanie od lat 80. Pytając starych cieszyniaków o hokej na trawie w Cieszynie, na pewno wymienią dwa nazwiska – Buzek, a Ci troszkę starsi – Legierski. Bo to właśnie Legierski Edward – nasz dziadek oraz Legierski Jarosław – nasz ojciec, prowadzili cieszyńskich laskarzy przed Buzkiem. I teraz przejeliśmy znów pałeczkę. Jest nas 4. Konrad Legierski – syn Jarosława – kierownik sekcji odpowiedzialny za sprawy organizacyjne oraz kontakt z rodzicami i sponsorami. Edgar Legierski – brat Konrada – licencjonowany instruktor hokeja na trawie, trener chłopców Młodzika oraz Dzieci, były kapitan drużyny MOSiR Cieszyn w latach 2001-2005 . Ania Legierska – nasza siostra, opiekun drużyny dziewcząt, hokeistka mająca za sobą ukończoną Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Łodzi z dyscypliny hokej na trawie – występująca w drużynie MOSiR Cieszyn dziewcząt od jej początków w 2001 roku aż do roku 2009 kiedy to ostatnia drużyna juniorek „wyrosła” z hokeja młodzieżowego. Następnie kontynuowała grę w I lidzie hokeja na trawie kobiet Seniorek oraz Juniorek w klubie Mistrzyń Polski Start Brzeziny (zdobywając z nimi brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek) oraz w Mustangach Michałkowicach w Seniorkach (I liga). I na koniec nasza Mama Elżbieta Legierska, licencjonowany instruktor hokeja na trawie, trener drużyny dziewcząt.

Prowadzimy zajęcia dla wszystkich chętnych dziewcząt oraz chłopców z Cieszyna i okolic. Organizujemy wyjazdy na turnieje na Śląsku, gdzie nawet najmłodsi mogą się zmierzyć ze swoimi rówieśnikami z województwa. Nasi podopieczni co roku są powoływani przez koordynatora Kadry Województwa Śląskiego trenera Andrzeja Miśkiewicza, na obozu szkoleniowe w wakację, dofinansowywane przez Śląski Związek Hokeja na Trawie.

Cieszyn ma swoją reprezentację w Polskim i Światowym hokeja. Czynny zawodnik Wicemistrza Polski AZS Politechnika Poznańska to nasz wychowanek Bartosz Szotek członek Kadry  Narodowej U-21, Mistrz Polski Juniorów z klubem MKS Siemianowice z 2012 roku. Mocnym ogniwem czołowej drużyny II ligi – Ósemki Tarnowskie Góry jest nasz kolega, wieloletni gracz Ósemki, pochodzący z Cieszyna i trenujący wraz z naszymi seniorami – Tomasz Wilczęga – Mistrz Polski Oldboyów z roku 2012.  We Wiedniu w Austri obecnie trenuje drużyny młodzieżowe wraz z mężem nasza była zawodniczka, siostra Tomasza Wilczęgi – Agnieszka Staniczek. Wieloletnia zawodniczka MKS Siemianowice oraz Mustangów Michałkowice. Nadal aktywnie uczestniczy w Niemieckim życiu hokejowym nasz najwybitniejszy cieszyński laskarz Karol Podżorski obecnie trener w Niemczech, wybitny reprezentant polski w hokeju na trawie, rozegrał niespełna setkę meczy w kadrze i strzelił prawie raz tyle bramek!

Sponsorzy i partnerzy