Sponsorzy i partnerzy

Kolejny raz w Hradcu!

W ostatni weekend nasza drużyna wybrała się po raz kolejny do Hradec Kralove na międzynarodowy turniej. Rozegrali tam mecze w dwóch kategoriach wiekowych, U-10 oraz U-12. Łącznie do zawodów, organizowanych przez tamtejszy klub – Slavię, przystąpiło 37 zespołów z 7 państw.

Nasi zawodnicy U-10 na inaugurację zmagań musieli uznać wyższość ich rówieśników z Olomouca. Ale już w drugim spotkaniu zremisowali z tarnogórską Ósemką. Sobota miała identyczny przebieg, co piątkowy. Zawodnicy KS Cieszyn przegrali z chorwackim Zagrzebiem, ale z Orlętami Sosnowiec podzielili się punktami. Najlepiej poszło im w ostatnim dniu, kiedy poradzili sobie zarówno z HC Jicin, jak i z zespołem gospodarzy, co pozwoliło im zakończyć turniej na czwartym miejscu.

Lepiej poszło ich starszym kolegom, którzy zmagania rozpoczęli od wygranej nad stołeczną drużyną, ale w drugim meczu przegrali z gospodarzami. Następne dwa spotkania zakończyli zwycięstwami – z HK Tresnjevka Zagreb (w ostatnim meczu grupowym) oraz Jicinem (już w fazie pucharowej). W półfinałowym starciu padła tylko jedna bramka, ale na korzyść słowackiego klubu, Senkvice. Jednak cieszyńscy laskarze sprawili sobie radość w meczu o brąz, pokonując wiedeńską drużynę.

Trenerzy przeciwników wybierali najlepszych zawodników w każdym zespole. W kat. U-10 w drużynie KS Cieszyn to wyróżnienie otrzymała Justyna Foldyna, a w kat. U-12 Bartosz Biały.

Turniej był fantastycznym przeżyciem dla całej drużyny i sprawdzianem wytrzymałości. Rozgrywanie meczy przez trzy kolejne dni, cały czas w pełnym słońcu, było sporym wyzwaniem dla zawodników. Tym bardziej mogą być dumni z osiągniętych wyników.

Sponsorzy i partnerzy